Prima pagină » LPS Sebeș, rezultate pozitive la Reghin: remiză la Under 19, a treia victorie consecutivă la Under 17

de Roboțelul @ iDOR.info
lps-sebes,-rezultate-pozitive-la-reghin:-remiza-la-under-19,-a-treia-victorie-consecutiva-la-under-17

La revenirea pe „Cetate”, CSU Alba Iulia a pierdut, scor 0-1 (0-1), cu nou-promovata ACS Mediaș, care a înscris singurul gol dintr-un penalty controversat, transformat de căpitanul Cr. Avram în minutul 37.

Însă, per ansamblu prestația universitarilor a fost sub așteptări, în actul secund neconsemnându-se vreo oportunitate la buturile adverse.

Studenții din Cetatea Marii Uniri, ce veneau după două victorii cu conjudețene, au suferit primul eșec intern, tocmai când sperau că vor face un pas important spre podium, creionându-se o rundă neagră pentru conjudețene, care au pierdut pe linie.

A fost însă a 3-a victorie la rând a medieșenilor, care au ajuns pe treapta a 3-a a ierarhiei.

Prima repriză a fost dominată de amifitrioni, care au avut ocazii prin Al. Giurgiu și Serebe, însă golul a aparținut oaspeților, dintr-o lovitură de pedeapsă la care gruparea albaiuliană a acuzat simulare. Înaintea jocului a fost un moment aparte, echipierii gazdelor pătrunzând pe teren însoțiți de 10 persoane cu dizabilități, de la clubul sportiv Optimum Alba Iulia, club ce a creat o grupa specială pentru special olimpics, preponderent persoane cu sindrom down, scopul fiind acela de implicarea acestora în activitățile sportive.

Elit - Gustul Desăvârșit

Meciul a mers cum nu ne-am dorit. Prima repriză am controlat-o cu autoritate, dar a fost acel penalty acordat foarte ușor, lucru care ne-a zdruncinat. În actul secund a fost o dominare sterilă, din păcate am ieșit din zona play-off-ului”, a spus Bruno Vienescu.

CSU: Gal – Kilyen, Niakate, R. Popa, Val. Boldea (85, Trifu) – Kouadio (56, C. Anghel), Al. Giurgiu – M. Șerban (85, Bucurică), Gilyen, Pîntea (71, Vasinc) – Serebe (85, D. Todoran); rezerve Al. Șerban, Cărăbineanu, Tronea, D. Cunțan. Antrenor Bruno Vienescu.

ACS Mediaș: Blaga – Maxim, Cr. Avram/ cpt., A. Vlad, R. Trif, Hanzu, Baba, D. Ursu, B. Rotar, T. Man, Cîrstean; rezerve I. Neacșa, Jica, P. Stan, D. Șerban, Bîrsan, Căt. Tineiu, Tala, Covaci, Pasco. Antrenor Mihai Ianc.

Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Această știre este preluată prin Roboțelul iDOR.info!

Sursa acestei stiri: LPS Sebeș, rezultate pozitive la Reghin: remiză la Under 19, a treia victorie consecutivă la Under 17